DOPORUČENÝ ODBĚR VZORKŮ
Ke stažení Ke stažení Kde nás najdete Kde nás najdete Kontakty Kontakty Nabídka a ceny vyšetření Nabídka a ceny vyšetření

DOPORUČENÝ ODBĚR VZORKŮ

Odběr vzorků

Správně provedený odběr vzorků je klíčový pro jejich vyšetření či analýzy. 
Pokud jste chovatelem zvířat, obraťte se s žádostí o zajištění odběru vzorků k vyšetření na Vašeho soukromého veterinárního lékaře. 
Pokud jste veterinárním lékařem a potřebovali byste konzultovat postupy odběru vzorků, neváhejte se obrátit přímo na vedoucí odborných oddělení, kteří Vám ochotně poradí. 
Podrobné doporučení k postupům správného odběru vzorků a podmínek jejich uchování a transportu do laboratoře pro vybrané druhy zvířat naleznete níže.

Odběrové prostředky a obaly

Odběrové materiály (kelímky, materiál pro odběr výtěrů, sterilní zkumavky, stojánky, lahve na vodu apod.) lze objednat na našem E-shopu.

Označování vzorků a objednávky vyšetření

Vzorky k vyšetření musí být doprovázeny správně vyplněnou objednávkou vyšetření. Balení obsahující vzorky musí být označena v souladu s označením vzorků na objednávce. Pokud nejsou vzorky doprovázeny objednávkou vyšetření, je nutné zásilku nezaměnitelně označit tak, aby k ní bylo následně možné přiřadit správnou objednávku. Formuláře objednávek vyšetření (žádanek) naleznete ZDE.