Pro zákazníky -> Doprava vzorků

NOVINKY NA E-MAIL

Jméno:

E-mail:

Organizace:


Svoz vzorků z okolí místa:  
    Den: 
Vysvětlivky
Shluk více než deseti svozných míst poblíž místa značky. Po kliknutí na značku se přiblíží příslušná oblast mapy a shluk se rozdělí.
Shluk méně než deseti svozných míst poblíž místa značky.
Stálé svozné místo. Po kliknutí na značku se zobrazí rozpis svozu vzorků z tohoto místa.
Svozné místo obsluhované na telefonické vyžádání.
Svozné místo obsluhované některými svoznými linkami jako stálé a některými na telefonické vyžádání.

 

Doprava vzorků


U většiny vzorků, které k nám budete posílat k vyšetření, jsou vyžadovány, ať už z důvodu jejich potenciálně nebezpečné povahy, nebo z důvodu zachování jejich vlastností mezi odběrem a zkoušením u nás, zvláštní přepravní podmínky (teplota při přepravě, rychlost přepravy) nebo zvláštní zacházení. Pokud se nacházíte v oblasti pokryté našimi svoznými linkami nebo můžete do některého našeho svozného bodu své vzorky dopravit, Vaší první a námi jednoznačně doporučenou volbou dopravy vzorků je využití naší svozné linky. Tuto službu pro Vás poskytujeme zdarma a za Vaše vzorky takto přepravované, na rozdíl od dalších níže uvedených možností přepravy, ručíme od okamžiku jejich převzetí řidičem naší svozné linky. Pokud k nám posíláte své vzorky poprvé, nebo se chystáte poslat jiný druh vzorků než dosud, prosíme věnujte pozornost informacím uvedeným v sekci „Odběr a balení vzorků, objednávky vyšetření“, a dopravu vzorků rovněž konzultujte s vedoucím našeho příslušného oddělení tam uvedeným.

Svoz vzorků našimi svoznými linkami

Státní veterinární ústav Jihlava zajišťuje bezplatný svoz vzorků z míst obsluhovaných našimi svoznými linkami. Do těchto svozných míst také zajišťujeme distribuci odběrového materiálu pro vzorky k určitým druhům vyšetření.

Vzorky doručené do našeho svozného místa v den, kdy je navštěvováno naší svoznou linkou před uvedeným orientačním časem návštěvy svozného místa, jsou k nám dopraveny týž den*, vzorky jsou na naší recepci přijaty k vyšetření a odpovídajícím způsobem uloženy k zahájení vyšetření příslušným oddělením, zpravidla následující pracovní den**.

Svozná místa jsou zobrazena značkami na interaktivní mapě v úvodu této stránky. Bližší informace o obsluze jednotlivých svozných míst získáte po kliknutí na příslušnou značku. Uvedené informace se týkají pouze pracovních dnů. Pokud na daný den připadá svátek, vzorky nesvážíme.

Uvedené časy návštěvy jednotlivých svozných míst jsou pouze orientační, přesný čas nelze s ohledem na variabilitu dopravní situace a obsluhu svozných míst na telefonické vyžádání zaručit.

Pro domluvu ohledně odvozu vzorků v konkrétní den, zvláště z míst označených „na telefonické vyžádání“ včas kontaktujte uvedeného řidiče svozné linky.

Pro další informace o svozných linkách a případné žádosti o mimořádný svoz většího množství vzorků z některého běžně nesváženého místa kontaktujte naši recepci. Ta Vám rovněž poskytne informace o distribuovaných odběrových materiálech.

Další možnosti dopravy vzorků

Osobní doručení

Osobní doručení vzorků na recepci našich pracovišť v Jihlavě nebo v Českých Budějovicích je vždy možné, a u některých biochemických a hematologických vyšetření prováděných naším oddělením chemie na pracovišti v Jihlavě je zřejmě jedinou možností, jak vzorky doručit k vyšetření včas. Při osobním doručení vzorků na naše recepce v obvyklých pracovních hodinách lze využít možnosti osobní konzultace požadovaných vyšetření s odbornými pracovníky příslušných oddělení.

Pošta

Zasílání vzorků k vyšetření poštou obecně důrazně nedoporučujeme. Lze ho však využít k zasílání stabilních vzorků, které svou povahou nespadají do nedovoleného obsahu zásilek.

Kurýrní služby

K doručení vzorků k nám můžete využít kurýrních služeb, které jsou schopny zajistit splnění požadavků kladených na přepravu Vašich vzorků do laboratoře, co se týká rychlosti, zajištění požadované teploty při přepravě, či biologické bezpečnosti. Možnost a podmínky přepravy biologických materiálů (zvířecích vzorků) s Vaším kurýrem před objednáním přepravy konzultujte.

Kontakty

Jméno Telefon Fax Mobil E-mail
ústředna, recepce 567 143 111 567 143 202 606 712 745 ustredna@svujihlava.cz
Jihlava
recepce 387 001 570 387 319 040 prijem-cb@svujihlava.cz
České Budějovice


 


* Týká se vzorků předaných svozným linkám pracoviště Jihlava a adresovaných pracovišti Jihlava nebo vzorků předaných svozným linkám pracoviště České Budějovice a adresovaných pracovišti České Budějovice nebo pracovišti Jihlava. Vzorky předané svozným linkám pracoviště Jihlava a adresované pracovišti České Budějovice (s výjimkou předání vzorků svozné lince pracoviště Jihlava zajišťující přepravu vzorků mezi našimi pracovišti před její návštěvou pracoviště České Budějovice) jsou na pracovišti Jihlava odpovídajícím způsobem uloženy a pracovišti České Budějovice doručeny následující pracovní den.

** Vzorky, jejichž povaha a/nebo požadované vyšetření to vyžaduje, jsou ještě v den příjmu vyšetřeny nebo je nutné vyšetření zahájeno. Tato vyšetření jsou zahajována a prováděna i o víkendu v našich otevíracích hodinách. U ostatních vzorků je vyšetření zpravidla zahájeno následující pracovní den, s výjimkou vzorků, u kterých není výsledek vyšetření požadován rychle, samotné vyšetření je možno zahájit později, a u nás existuje fronta dříve doručených vzorků čekajících na toto vyšetření (většinou preventivní a monitorovací programy placené státem). U zásilek vzorků, které vyžadují rychlejší vyšetření a vyřízení než uvádíme v těchto informacích nebo i jinde na tomto našem webu, především z důvodů jiných než samotná povaha vzorků nebo vyšetření, prosíme toto uvádějte na objednávce vyšetření, a rovněž s námi raději (předem), přednostně telefonicky, konzultujte.

  Státní veterinární ústav Jihlava
Rantířovská 93/20
Horní Kosov
58601 Jihlava
Česká republika

Tel.: +420 567 143 111
Fax: +420 567 310 592
E-mail: info@svujihlava.cz
Dat. schránka: wwkdthw
pobočka České Budějovice
Dolní 2102/2
České Budějovice 3
37004 České Budějovice
Česká republika

Tel.: +420 387 001 570
E-mail: info-cb@svujihlava.cz
  Nahoru Tisk Mapa stránek


© 2003 – 2021 Státní veterinární ústav Jihlava
TOPlist